KONCERTE


Metallica shpall turneun evropian 2019. Vijnë pranë nesh!

Postuar nga admin

7th Tetor 2018

Grupi më i madh i muzikës metal janë duke luajtur në ShBA për momentin por në verën e 2019 do jenë sërish në Evropë për një turne të titulluar ‘European Summer Vacation 2019’ ku do këndojnë bashkë me suedezët e grupit Ghost që do hapin shfaqjet. Bëhuni gati pra se Metallica vijnë pranë me koncerte në Milano, Amsterdam, Pragë, Berlin dhe Bukuresht.

Lista e plotë e koncerteve evropiane të Metallica, 2019:

Lisbon, Estadio Do Restolo (Portugal) – May 1
Madrid, Valdebebas (Spain) – May 3
Barcelona Estadi Olympic Lluis Companys (Spain) – May 5
Milan, SNAI San Siro Hippodrome (Italy) – May 8
Zurich Letzigrund (Switzerland) – May 10
Paris, Stade De France (France) – May 12
Dublin, Slane Castle (Ireland) – June 8
Amsterdam, Johan Cruiff Arena (Netherlands) – June 11
Cologne, Rheinenergiestadion (Germany) – June 13
Brussels Koning Boudewijnstadion (Belgium) – June 16
Manchester Etihad Stadium (UK) – June 18
London, Twickenham Stadium (UK) – June 20
Berlin, Olympiastadion (Germany) – July 6
Gothenburg, Ullevi (Sweden) – July 9
Copenhagen Telia Parken (Denmark) – July 11
Trondheim Granasen (Norway) – July 13
Hämeenlinnam, Kantolan Tapahtumapuisto (Finland) – July 16
Raadi Airfield (Estonia) – July 18
Moscow, Luzhniki Stadium (Russia) – July 21
Bucharest Arena Nationala (Romania) – August 14
Vienna, Ernst-Happel-Stadion (Austria) – August 16
Prague Airport Letnany (Czech Republic) – August 18
Warsaw, PGE Narodowy (Poland) – August 21
Munich, Olympiastadion (Germany) – August 23
Mannheim, Maimarktgelande (Germany) . August 25