ROCK NEWS

13th Dhjetor 2020


Bëhuni gati për Medicine At Midnight nga The Foo Fighters

Edhe pak ka mbetur nga kthimi zyrtar i grupit The Foo Fighters, me albumin e tyre të ri “Medicine At Midnight” i cili del më …

5th Dhjetor 2020


Greta Van Fleet lajmërojnë albumin e ri

Do të titullohet The Battle at Garden’s Gate albumi i ri i grupit Greta Van Fleet Ashtu siç ndodhi edhe me këngën ‘My Way, Soon’, grupi Greta …

25th Gusht 2020


Një film mbi ditët e fundit të Chris Cornell

Në vjeshtë nisin regjistrimet për filmin, “Black Days”i cili tregon fazën e fundit të jetës së kantautorit Chris Cornell nga grupi Soundgarden. Detaje nga filmi …

24th Gusht 2020


Një këngë e re nga Bon Jovi – Do What You Can

I njohur për aktivitetet bamirëse Jon Bon Jovi vjen edhe këtë vit pandemie me një këngë të re, enkas për këtë kohë.   NP Jovi …

4th Dhjetor 2018


Pse duhet të dëgjoni GHOST!

Grupi GHOST – OK, e pranojmë që nga pamja lënë për të dëshiruar me 7 nga 8 anëtarët e grupit që mbajnë maska identike, por …

10th Tetor 2018


Panic! at the Disco këndojnë “Bohemian Rhapsody”

Panic! at the Disco nderuar grupin legjendar  Queen me një version elektrizues live të  “Bohemian Rhapsody” për spektaklin e këtij viti të American Music Awards. Lideri i Panic!, Brendon …

7th Tetor 2018


Foo Fighters këndojnë në dasëm

– Ju shpallim Foo Burrë dhe Foo Grua! Belinda Marie Ramos dhe Tony Rosales vendosën të martohen gjatë një koncerti të Foo Fighters në Dallas. …

2nd Tetor 2018


“Elita 5” performon sonte te Amfiteatri, Veliaj i jep “Çelësin e Qytetit”

Grupi legjendar i rrokut “Elita” 5 do të ndezë mbrëmjen e sotme skenën e Amfiteatrit të Liqenit, për të festuar 30-vjetorin e krijimit të grupit, …